«

»

Čvn 11

Svářecí technika ten pravý pomocník pro Vaši domácnost

Přemýšlíte nad tím, zda si pořídit do Vaší domácnosti nějakou tu svářecí techniku? V tomto případě neváhejte a rozhodně pořiďte. Můžete si vybrat z opravdu obrovského množství svářecí techniky, jako jsou svařovací invertory, svařovací trafa nebo také svařovací poloautomaty. Každý z těchto svařovacích produktů se zajisté stane Vašim spolehlivým pomocníkem a zajisté Vám velice usnadní práci.

Nevíte si ale rady, jaký přístroj vybrat? V tom případě jste tu správně, protože Vám velice rádi poradíme. Předtím, než si nějakého svařovacího pomocníka pořídíte, je zapotřebí si ujasnit, jaký materiál hodláte svařovat. Máte-li v plánu svařovat ocel běžných rozměrů, můžete vybírat z různých druhů svářeček. Pokud se však rozhodnete svařovat hliník nebo slitiny, vybírejte raději mezi modely označujícími funkce jako je například TIG/AC/DC, LIFT/HF.

Tedy svářecí technika pod sebou skrývá opravdu velkou škálu produktů. Mezi nejznámější a nejpoužívanější produkty svařovací techniky patří svářečky CO2. Svářečka CO2 je vyráběna podle hodnoty maximálního svařovacího proudu. Co se týká svařování, svářečka CO2 svařuje v desetiminutových cyklech. V nich dochází také ke chlazení, aby nedocházelo k přehřátí svářečky.

Nyní se podíváme na typy a funkce svářeček CO2. Svářečky lze tedy rozdělit podle typu a funkce, na které svařovaní jsou určeny. Za první metodu je považována metoda ručního svařování elektrickým obloukem s použitím obalových svařovacích elektrod. Tento typ svařování je nazýván Manual Metal Arc. Za druhou techniku svařování je považován Metal Inert Gas a také Metal Active Gas. Jsou to metody svařování, kdy je přídavný materiál plynule dodáván do místa sváru podávacím zařízení. A za polední neboli třetí metodu, je považována metoda sváření v ochranné atmosféře. Jedná se o svařování slabých plechů, jeklů a opravy automobilových karoserií.