«

»

Čvc 09

Soutěž v běhu

Každým rokem naše Základní škola pořádá pro děti přes polní běh, běh na krátkou a dlouhou trať. Každý se může přihlásit, do jaké kategorie sám chce. Většinou soutěží jen druhý stupeň, ale najdou se i odvážlivci s prvního stupně. Zbytek školy se na spolužáky dívá s tribun a fandí. Škola nakoupila levné poháry, jako ocenění za účast v soutěži. Pohary jsou různě velké podle umístění žáků. Žáci si mohou týden před zahájením běhů, pohary prohlédnout ve školní vitríně. Žáci se mohou přihlásit do soutěže nejpozději den před samotným závodem.
Závod začíná v devět hodin ráno, děti si mohou přispat, přespolním během. Závod se koná jen za pěkného počasí, aby se žáci nezranili v rozmočené půdě.

 

Levný stříbrný pohár E21

 

 

Levné poháry, které škola zakoupila, jsou postaveny na přehledném místě, tak aby je všichni viděli a zúčastněné motivovali. Všechny poháry jsou krásné, lesknou se a oslňují, ale ten největší by chtěli získat všichni. V přes polním běhu se pravidelně účastní pět až deset žáků. Zazní píšťalka paní tělocvikářky a žáci běží. Musí proběhnout na opačnou stranu hřiště, ze sloupku vzít fáborek a běžet zpátky. Vše je samozřejmě na čas. Počká se, až doběhnou všichni žáci.
Žáci se přesunou k velkému fotbalovému hřišti, kde se běží krátká a dlouhá vzdálenost. Žáci jsou připraveni, opět zazní píšťalka a žáci se rozebíhají. Za nedlouho je vyhlášení a všichni netrpělivě
čekají, kdo poháry dostane. Žáci si poháry mohou nechat a ti co poháry nevyhráli, to mohou zkusit další rok. Pokud chcete koupit poháry levně, poohlédněte se po internetových prodejnách, kde najdete nádherné trofeje za minimální ceny.