«

»

Čvc 27

Nábytek z masivu

Každý člověk stráví spánkem až 1/3 svého života a to je nezanedbatelné množství času. Proto je velice důležité, v jaké posteli budeme spát a jak pohodlně se nám leží. Ve spánku člověk nejen regeneruje své tělo, ale také si zapisuje do mozku co se přes den naučil z krátkodobé do dlouhodobé paměti. To je další důvod, proč spánek v žádném případě nezanedbávat.
Pokud si chcete pořídit novou postel, pak máte na výběr kovové postel, nebo postele z dřevotřísky a v neposlední řadě také postele z masivu. Postel z masivu je ideálním řešením pro jednotlivce i pro páry a dokonce i pro děti. Dřevěné postele z masivu se vyrábějí také jako dětské palandy s horním a spodní, nebo dokonce pouze s horním spaním. Postel z masivu s horním spaním je jednak velice odolná i proti dětskému řádění a navíc se pod ni pohodlně vejde třeba psací stul, nebo různé hračky pro děti či malířský stojan.

 

postel z masivu buk
Nábytek z masivu má oproti obyčejnému dřevěnému nábytku spoustu výhod. Jednou z největších je jeho vysoká kvalita a odolnost. Oproti nábytku, který si můžeme koupit v obchodních centrech je nábytek z masivu z pravé dřevěné kulatiny – tedy z kusu dřeva, které se hned tak nezlomí. Na druhou stranu dřevěný nábytek, který se nabízí ve velkoobchodech s nábytkem je většinou jen z tenkých latí, nebo dokonce z dřevěné překližky, která je pouze polepena dřevěnou dýhou. Díky polepu dřevěnou dýhou získává spousta lidí dojem, že se jedná o nábytek z kusu dřeva, bohužel je ale opak pravdou. Jak poznáte, že se jedná opravdu o nábytek z masivu? Výrobce v takovém případu uvádí vždy z jakého třeba je nábytek vyroben – tedy například postele z masivu buk. V případě překližkového nábytku je zde obvykle uveden pouze dekor buk, olše, třešeň a podobně. Nenechte se nachytat ani vy a pokud chcete pravý dřevěný nábytek, vyberte si nábytek z masivu.