«

»

Dub 24

Jsou lepší shrnovací dveře nebo klasické?

Shrnovací dveře nabývají čím dál větší oblibě, nahrazují klasické dveře v případě, kde by mohli otevřené dveře překážet anebo když chceme vnést do obytného prostoru trochu nevšednosti. Na výběr je několik barev a dekorů dřeva. Vyrábí se z plastu, koženky nebo dřeva a můžeme je osadit skleněnými výplněmi. Při zavření můžeme získat vzhled klasických dveří anebo harmonikového efektu. Výhodou je snadná montáž a možnost osazení do stávajících zárubní, samozřejmostí je volba zámku.

Každý rok přicházejí výrobci koupelnového nábytku s novými řadami, které vycházejí z nejnovějších trendů. Ale ne vždy je to nejhezčí zároveň i kvalitní a praktické. Důležitou roli hraje materiál a jeho povrchová úprava a s tím související údržba. Dále důkladnou kontrolou hran a spojů zjistíte, zda uvažovat nad koupí. Pokud hrany desek k sobě přesně nedoléhají a spoje nejsou dostatečně utěsněné, je lepší dát od takového nábytku ruce pryč, protože díky působení vody hrozí bobtnání a rozklížení. Kvalitní výsuvné mechanismy a panty jsou neméně důležité, plastovým je lepší se rovnou vyhnout. Dejte si pozor při výběru vybavení koupelen.

Že má teplo blahodárné účinky na lidský organizmus věděli už staří léčitelé v Číně, kteří na bolavé části těla přikládali teplé kameny. V dnešní době je daleko praktičtějším řešením použití infrasauny. Pro provoz má Infrasauna oproti parní sauně značnou výhodu, nevyžaduje přívod vody, postačí cca 2 m2 plochy a přívod elektrické energie. Protože jsou navíc většinou konstruovány a dodávány jako stavebnice, zvládneme si je složit během 30 až 60 minut sami a ušetříme za drahou montáž. Navíc vypadají pěkně a působí elegantně a luxusně.