«

»

Čvc 09

Den dětí

Každé dítě má tento svátek rádo, a aby ne. Po celé České Republice se dlouho dopředu chystá pro děti zábava. Šijí se kostýmy, vymýšlí se úkoly, zajišťuje se občerstvení a podobně. U nás se už pravidelně dvacátý ročník dnu dětí. Za ty roky pořadatelé už vědí co vše je potřeba zařídit, aby vše dopadlo jak má. Nezapomíná se ani na maminky, které doprovází děti. Každá maminka dostane na uvítanou kytičku. Na tatínky se také myslí, pro ně je tu stánek s občerstvením. Každoročně se dělá prase nad ohněm, udí se v udírně maso a děti si můžou vybrat i oblíbený párek v rohlíku, hranolky, nebo langoše.

Pro menší děti se nafouknut skákací hrady, pro ty větší je připravená horolezecká dráha. Všichni se ale můžou zapojit do celkové soutěže. Děti sbírají body, které na konci vymění za pohary, medaile, diplomy a samozřejmě něco sladkého na zub. Soutěží se i v družstvech, vítězné družstvo si domů na památku odnese poháry.

Nechybí tu ani malování na obličej, rozdávání balónků a podobně. Na večer je nachystaný táborák, opékají se buřty, každé dítě dostane pití a ke všemu hraje místní country kapela. Každoročně se tu sejde mnoho lidí a potkáte tu spoustu známých. Večerní zábava ještě pokračuje, ale už jen pro dospělé. Unavené děti odcházejí domů do postýlek, nesou si sebou výhry a poháry a těší se opět na další rok.